Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016

Ελευθερούπολη-Λαρισαικός 4-0 (Κύπελλο)

Ανέτοιμη παρουσιάστηκε η ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι κυπέλλου εναντίων της Ελευθερούπολης στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας. Αυτό ήταν φυσικό καθώς η ομάδα μας δεν μπόρεσε να κάνει κάποιο φιλικό στη διάρκεια της προετοιμασίας της και έτσι υποτάχθηκε σε έναν ανώτερο αντίπαλο. Η ομάδα μας βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ αλλά είχε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι στο 51' λεπτό όταν η κοντινή κεφαλιά του Κώστα Λαθύρη αποκρούστηκε σε κόρνερ. Από δω και πέρα πρέπει να συνεχισθεί η προσπάθεια έτσι ώστε να εμφανιστούμε πανέτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος στις αρχές Οκτωβρίου.

Το 1-0 έγινε στο 4' λεπτό με κοντινή κεφαλιά του Λευτέρη Χαλά.
Το 2-0 έγινε στο 60' λεπτό με σουτ του Θανάση Γκόνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Το 3-0 έγινε στο 64' λεπτό με αυστηρό πέναλτι που εκτέλεσε ο Δημήτρης Θανασάη.
Το 4-0 έγινε στο 78' λεπτό ξανά με κοντινή κεφαλιά του Λευτέρη Χαλά.