Κυριακή 3 Απριλίου 2016

Λαρισαϊκός-Νεοπεντελικός 1-1

Πραγματικό ντέρμπι έγινε σήμερα στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος μεταξύ της ομάδας μας και του Νεοπεντελικού. Το τελικό ισόπαλο αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο καθώς και οι δυο ομάδες είχαν πολλές καλές ευκαιρίες για το νικητήριο γκολ. Με το αποτέλεσμα αυτό και σε συνδυασμό με την ήττα του Χαλκηδονικού από τον Κεραυνό Πετρούπολης η ομάδα της Πεντέλης ουσιαστικά εξασφάλισε την άνοδό της στην Β' κατηγορία. Η ομάδα μας άρχισε ιδανικά τον αγώνα καθώς προηγήθηκε νωρίς στο σκορ αλλά ένα αυστηρό πέναλτι που έδωσε ο κύριος Συναΐτης έδωσε την ευκαιρία στον Νεοπεντελικό να ισοφάριση και να τελειώσει με αυτό το σκορ το παιχνίδι.

Το 1-0 έγινα στο 20' λεπτό με ωραία κεφαλιά του Φώτη Μέξη μετά από σέντρα από δεξιά του Κώστα Γκέργκι.
Το τελικό 1-1 έγινε στο 28' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Σγάντσου που υπέπεσε(;) ο Πάρις Τσούτσης καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του σε μια ακίνδυνη μπαλιά.