Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Λαρισαϊκός-Θύελλα Περιστερίου 6-0

Ο Κώστας Λαθύρης σε μια προσπάθειά του στο σημερινό παινίδι
Σαρωτική εμφάνιση της ομάδας μας σήμερα καθώς πέτυχε τρία τέρματα σε κάθε ημίχρονο και πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Θύελλας Περιστερίου. Οι παίχτες μας έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και με πρωταγωνιστές τους Κώστα Γκέργκι, Φώτη Μέξη και Κώστα Λαθύρη έφτασαν σε μια ευρεία νίκη. Χαρακτηριστικό της επιθετικής υπεροπλίας της ομάδας μας είναι πως στα τελευταία τρία παιχνίδια στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος έχει πετύχει 17 γκολ!!! Επόμενο παιχνίδι είναι στο γήπεδο του Υμηττού με αντίπαλο τον Προμηθέα Δάφνης.

Το 1-0 έγινε στο 9' λεπτό με δύσκολο πλασέ από πλάγια του Φώτη Μέξη μετά από σέντρα του Κώστα Γκέργκι.
Το 2-0 έγινε στο 17' λεπτό με σουτ του Μαρίνου Κώτση απ' το ύψος του πέναλτι μετά από γύρισμα ξανά του Κώστα Γκέγκι.
Αλκέτ, Γκέργκι και Μέξης
Το 3-0 έγινε στο 44' λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κώστα Γκέργκι μετά από καταπληκτική διαγώνια μπαλιά του Κώστα Λαθύρη.
Το 4-0 έγινε στο 53' λεπτό με καταπληκτικό δεξί σουτ του Φώτη Μέξη στο αριστερό "παραθυράκι" του αντιπάλου τερματοφύλακα.
Το 5-0 έγινε στο 81' λεπτό με όμορφο σουτ του Κώστα Λαθύρη μετά από μπαλιά του Κώστα Γκέργκι.
Το 6-0 έγινε στο 88' λεπτό με δύσκολο γυριστό σουτ του Βαγγέλη Θάνου μετά από μπαλιά του πρωταγωνιστή του παιχνιδιού Κώστα Γκέργκι.