Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2016

Προμηθέας-Λαρισαϊκός 4-2

Ο Άρης Κοσμάς σε μια προσπάθειά του
Αποκαρδιωτική εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο) και έτσι φυσιολογικά υπέστη βαριά ήττα με 4-2. Η αμυντική λειτουργία ήταν το αδύνατο σημείο της στο παιχνίδι με αποτέλεσμα η αντίπαλός μας να αιφνιδιάσει και να πετύχει δύο γρήγορα γκολ που στη συνέχεια ήταν δύσκολο να ανατρέψουμε. Συν της άλλης οι παίχτες μας είχαν να αντιμετωπίσουν και την αλλοπρόσαλλη-εκνευριστική διαιτησία του κυρίου Αντώνη Καραμπέκιου. Και όπως συμβαίνει σ' αυτές τις περιπτώσεις εκτός από το παιχνίδι χάσαμε και τους Μαρίνο Κώτση και Αλκέτ καθώς αποβολήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το 1-0 έγινε στο 8' λεπτό με κοντινό πλασέ του Παναγιώτη Λεοντιάδη μετά από παράλληλη μπαλιά του Πέτρου Ξύλου.
Το 2-0 έγινε στο 20' λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή του Πέτρου Ξύλου μετά από πάσα του Δημήτρη Μακρή.
Το 2-1 έγινε στο 50' λεπτό με σουτ του Φώτη Μέξη από το ύψους του πέναλτι μετά από ατομική προσπάθεια.
Το 3-1 έγινε στο 71' λεπτό με προβολή του Άγγελου Καζόλη μετά από παράλληλη σέντρα του Πέτρου Ξύλου.
Το 3-2 έγινε στο 72' λεπτό με την εκκίνηση του παιχνιδιού απ' το γκολ που δεχτήκαμε, με σουτ του Μαρίνου Κώτση από το κέντρο του γηπέδου (ένα πραγματικά καταπληκτικό γκολ που όμως δεν πρόλαβα να καταγράψω - ούτε καν να το δω).
Το τελικό 4-2 έγινε στο 82' λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αργύρη Κρητικού.