Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

Τόλμη Περιστερίου-Λαρισαϊκός 0-2

Ο αρχηγός μας Κώστας Γκέργκι σε μια προσπάθειά του στο σημερινό παιχνίδι
Εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο Περιστέρι εναντίων της τοπικής Τόλμης με δύο γκολ του Μαρίνου Κώτση (έφτασε τα 13 γκολ) και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου επιτεύχθηκαν και τα δυο τέρματα που έκαναν τα πράγματα εύκολα στο υπόλοιπο του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο παρότι οι παίχτες μας είχαν δοκάρι και μια μεγάλη διπλή ευκαιρία δεν κατάφεραν να διευρύνουν κι άλλο το σκορ. Γενικά να αναφέρουμε πως παρότι υπήρχαν οι συνθήκες η ομάδα μας δεν έκανε και την καλύτερή της εμφάνιση. Δεν είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και έγιναν πολλές λάθος επιλογές κοντά στην αντίπαλη περιοχή. Επόμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Κυψέλης την Κυριακή στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος.

Το 0-1 έγινε στο 13' λεπτό με πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Γκέργκι.
Το 0-2 έγινε στο 38' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από λάθος γύρισμα αμυντικού στον τερματοφύλακα Νίκο Κωνσταντόπουλο.
Στο 68' λεπτό αριστερό σουτ του Κώστα Γκέργκι χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.
Στο 89' λεπτό χάθηκε μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Μαρίνο Κώτσης στην αρχή και του Φώτη Μέξη στη συνέχεια.