Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Θύελλα Περιστερίου-Λαρισαϊκός 2-2

Δυο χαμένοι βαθμοί (που ίσως στο τέλος τους ψάχνουμε) είχαμε σήμερα στο παιχνίδι εναντίων της Θύελλας Περιστερίου. Παρότι καταφέραμε να κάνουμε την ανατροπή και προηγηθήκαμε, δεχτήκαμε ένα "φτηνό" γκολ στο 88' λεπτό. Η ομάδα μας είχε μεγάλη δυσκολία στη δημιουργία παιχνιδιού και αμυντικό πρόβλημα στις βαθιές μπαλιές (έτσι δεχτήκαμε την ισοφάριση) που έκαναν οι παίχτες της Θύελλας.

Το 1-0 έγινε στο 6' λεπτό όταν σέντρα σουτ του Αναστάση Κονιτόπουλου δεν κατάφερε να μπλοκάρει ο Αχιλλέας Μάντζιος.
Στο 23' λεπτό ο Βαγγέλης Θάνος βρέθηκε μόνος μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά το σουτ που έκανε απέκρουσε ο Μάριος Μαυρογιάννης.
Το 1-1 έγινε στο 39' λεπτό με προβολή του Νίκου Μαντατζή μετά από ασθενή απόκρουση του Μάριου Μαυρογιάννη.
Το 2-1 έγινε στο 75' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από ωραία προσπάθεια του Κώστα Γκέργκι.
Στο 82' λεπτό πλασέ του Μαρίνου Κώτση χτύπησε στο αριστερό δοκάρι της Θύελλας και έτσι χάθηκε η ευκαιρία να "κλειδώσουμε" το παιχνίδι.
Το τελικό 2-2 έγινε στο 88' λεπτό με ατομική προσπάθεια του Haki Uruci και αδράνεια των αμυντικών μας.