Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Λαρισαϊκός-Α.Ε. Περιστερίου 1-2

Ο σκόρερ της ομάδας μας Νίκος Μαντατζής
Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής εναντίων της Α.Ε. Περιστερίου και έτσι η ήττα ήρθε φυσιολογικά. Η αντίπαλός μας είχε πολλές ευκαιρίες και δύο δοκάρια μέχρι να πετύχει τα δυο γκολ μέσα σε ένα εξάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο. Το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε το σκορ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Ήταν ένα παιχνίδι που πρέπει να γίνει μάθημα στην ομάδα μας. Πρέπει οι παίχτες μας να καταλάβουν πως δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια και για να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουμε θέσει θέλει πολύ δουλειά, συγκέντρωση και μεγάλη προσπάθεια απ' όλους.

Το 0-1 έγινε στο 69' λεπτό με κεφαλιά του Δημήτρη Τζαβέλα.
Το 0-2 έγινε στο 75' λεπτό με σουτ μέσα απ' την μεγάλη περιοχή ξανά του Δημήτρη Τζαβέλα.
Το 1-2 έγινε στο 86' λεπτό με πλασέ του Νίκου Μαντατζή μέσα απ' την μικρή περιοχή.