Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

Νέα Σμύρνη- Λαρισαϊκός 1-1

Αμφίρροπο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Αλίμου ανάμεσα στην ομάδα μας και στην Νέα Σμύρνη. Ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παιχτών με αποτέλεσμα να γίνουν λίγες καλές φάσεις για γκολ. Η ομάδα μας είχε δοκάρι και προηγήθηκε γρήγορα στο σκορ αλλά η αντίπαλός μας απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν μια καλή εμφάνιση των παιχτών μας που δίνει υποσχέσεις για καλύτερα αποτελέσματα στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Στα θετικά του παιχνιδιού η πρώτη φετινή εμφάνιση του Γιώργου Μπελαλή και η πρώτη συμμετοχή κάτω απ' τα δοκάρια με την φανέλα της ομάδας μας του Αστέριου Παπαγιαννόπουλου.

Στο 12' λεπτό μακρινό φάουλ του Μαρίνου Κώτση (με την βοήθεια του αέρα) χτύπησε στο δοκάρι της Νέας Σμύρνης.
Το 0-1 έγινε στο 18' λεπτό με κοντινό σουτ του Μαρίνου Κώτση, μετά από ωραία ασίστ του Νίκου Μαντατζή.
Το 1-1 έγινε στο 68' λεπτό με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Χρήστου Δουρούκη.
Στο 73' λεπτό ο Αστέριος Παπαγιαννόπουλος έκανε την απόκρουση του αγώνα σε κοντινό σουτ του Δημήτρη Θεοδωράκη.
Στο 87' λεπτό σέντρα σουτ του Φώτη Μέξη έφυγε άουτ παράλληλα με την γραμμή του τέρματος του Δημήτρη Γκουζιώτη σε μια φάση που μας έκοψε την ανάσα.