Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2015

Α.Σ. Πετράλωνα-Λαρισαϊκός 5-0 (Κύπελλο)

Ανέτοιμη παρουσιάστηκε η ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι κυπέλλου εναντίων των Πετραλώνων. Οι καθημερινές διπλές προπονήσεις έκαναν βαριά τα πόδια των παικτών μας και έτσι υποτάχθηκαν σε έναν ανώτερο αντίπαλο. Η ομάδα των Πετραλώνων έδειξε πως θα πρωταγωνιστήσει και στο φετινό πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας (μην ξεχνάμε πως πέρυσι έχασε την άνοδο σε αγώνα μπαράζ). Τέσσερα γκολ πέτυχαν τα Πετράλωνα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο.
Από δω και πέρα πρέπει να συνεχισθεί η προσπάθεια έτσι ώστε να εμφανιστούμε πανέτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος στις αρχές Οκτωβρίου.

Το 1-0 πέτυχε ο Μουρίκης στο 5' λεπτό.
Το 2-0 πέτυχε ο Παναγιωτάκης με αυστηρό πέναλτι που κέρδισε ο Μουρίκης στο 20' λεπτό.
Το 3-0 πέτυχε ο Δήμου στο 30' λεπτό.
Το 4-0 πέτυχε ξανά ο Μουρίκης στο 44' λεπτό.
Το 5-0 πέτυχε ο Βασίλης Μαρτέκας στο 70' λεπτό.