Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015

Λαρισαϊκός-Γ.Σ. Πατησίων 2-3 (Φιλικό)

Ο Δημήτρης Τουρμάνης
Πολύ καλό ξεκίνημα έκανε η ομάδα μας στο χθεσινό φιλικό και στα πρώτα 25 λεπτά προηγήθηκε με 2-0. Η συνέχεια όμως δεν ήταν η αναμενόμενη και ο αντίπαλός μας κατάφερε να ισοφαρίσει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά το γκολ το πέτυχε η ομάδα των Πατησίων και πήρε την "φιλική" νίκη. Η προσοχή όλων είναι τώρα στην έναρξη του φετινού πρωταθλήματος στον εκτός έδρας αγώνα, εναντίων της επικίνδυνης ομάδας του Χαλκηδονικού, στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.

Το 1-0 έγινε στο 1' λεπτό με πλασέ του Βαγγέλη Θάνου.
Το 2-0 έγινε στο 25' λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Σκαρλάτου αντίπαλος αμυντικός έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα της ομάδος του.
Τα γκολ της ομάδας των Πατησίων μπήκαν στο 42', 45' και 71' λεπτό.