Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Πανθησειακός-Λαρισαϊκός 1-0

Με γκολ που δέχτηκε στο 85' λεπτό η ομάδα μας ηττήθηκε σήμερα στο γήπεδο του Ρουφ από την ομάδα του Θησείου. Αρκετοί  παίκτες μας δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα και σε συνάρτηση με τις απουσίες των δυο βασικών πλαγίων μπακ (που έφεραν διαφοροποίηση στην άμυνά μας), ήρθε το άτυχο αποτέλεσμα. Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή του Θωμά στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνα εναντίων της τοπικής ομάδας του Πλάτωνα Αθηνών. Ευχόμαστε καλό Πάσχα και καλές γιορτές σε όλο τον κόσμο του Αθηναϊκού ποδοσφαίρου.

Στο 11' λεπτό σουτ του Νίκου Μαντατζή απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Στο 12' λεπτό σουτ του Νίκου Μαντατζή έφυγε λίγο άουτ.
Στο 39' λεπτό διπλή ευκαιρία για το Θησείο, πρώτα με πλασέ από κοντά που απέκρουσε ο Οικονομίδης και δεύτερο σουτ στην επαναφορά της μπάλας που έδιωξε με σωτήριο τάκλιν ο Γρηγόρης Χαραμάρας.
Στο 69' λεπτό σουτ του Δημήτρη Σκαρλάτου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο 74' λεπτό ωραίο σουτ παίκτη του Πανθησειακού χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Οικονομίδη.
Το 1-0 έγινε στο 85' λεπτό με παράλληλη πάσα και κοντινό πλασέ του Δημήτρη Κύρκου.