Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Λαρισαϊκός-Πράσινα Πουλιά 4-1

Οι δυο σκόρερς Δήμας και Κώτσης πανηγυρίζουν την νίκη της ομάδας μας
Ακάθεκτη συνεχίζει η ομάδα μας την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα πετυχαίνοντας άλλη μια μεγάλη νίκη. Σε μεγάλα διαστήματα οι παίχτες μας έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και πρόσφεραν όμορφο θέαμα και τέσσερα γκολ. Μελανό σημείο η αποβολή του Θανάση Δήμα στο 90' λεπτό. Μπράβο σε όλου για την προσπάθεια και ελπίζουμε τις επόμενες αγωνιστικές να βρεθούμε σε απόσταση βολής από τη θέση που οδηγεί στο μπαράζ ανόδου. Στην αρχή του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον χαμό του πατέρα του γραμματέα της ομάδας μας Μάκη Μενεγάτου στον οποίο εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια.

Το 1-0 έγινε στο 7' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από παράλληλη μπαλιά του Ματθαίου Γκουσγκίνη.

Το 2-0 έγινε στο 14΄ λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή του Μαρίνου Κώτση μετά από σέντρα του Γιώργου Γεωργαντά.
Στο 15' λεπτό κοντινό πλασέ του Χρήστου Σαρέλη έφυγε άουτ.
Το 2-1 έγινε στο 16' λεπτό με πλασέ του Παναγιώτη Καραμπατέα μέσα από την περιοχή.
Στο 23' λεπτό κεφαλιά του Μαρίνου Κώτση έφυγε λίγο άουτ.
Το 3-1 έγινε στο 54' λεπτό με πολύ όμορφο γκολ (περιστροφή και αριστερό σουτ στο "παραθυράκι" της εστίας) του Θανάση Δήμα μετά από συνεργασία του Ματθαίου Κουσκίνη και τελική πάσα του Μαρίνου Κώτση.
Το 4-1 έγινε στο 66' λεπτό με κεφαλιά του Μαρίνου Κώτση μετά από κόρνερ του Κώστα Γκούστα.
Στο 77' λεπτό κοντινή κεφαλιά του Μαρίνου Κώτση έφυγε άουτ.
Στο 80' λεπτό μακρινό σουτ επιθετικού των αντιπάλων μας χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Στέργιου Θεοχάρη.
Στο 90' λεπτό αποβλήθηκαν γιατί διαπληκτίστηκαν ο Θανάσης Δήμας και ο (πραγματικά εριστικός) σκόρερ της ομάδας των Πράσινων Πουλιών Παναγιώτης Καραμπατέας.