Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Απόλλων 2006-Λαρισαϊκός 0-3

Ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού Μαρίνος Κώτσης
"Μεστή" εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα η ομάδα μας στο Δ.Α.Κ. Αιγάλεω εναντίων της ομάδας του Θεμιστοκλή (ή Απόλλων 2006) και πήρε μια ακόμα εύκολη νίκη. Είχε υπομονή στο παιχνίδι της, έλεγξε τον ρυθμό, δεν απειλήθηκε καθόλου και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν. Ηγέτης για άλλη μια φορά ήταν ο Μαρίνος Κώτσης που πέτυχε (άλλα) δυο γκολ και βοήθησε καθοριστικά στη νίκη της ομάδα μας. Την επόμενη αγωνιστική έχουμε το ντέρμπι εναντίων της αήττητης ομάδας του Γαλατσίου στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος, όπου αναμένεται κοσμοσυρροή.

Στο 21' λεπτό ωραίο σουτ του Γιώργου Μπελαλή απέκρουσε σε κόρνερ ο Γρηγόρης Καλαϊτζάκης.
Το 0-1 έγινε στο 31' λεπτό με γκολ του Νίκου Μαντατζή, καθώς μετά από μπαλιά του Ματθαίου Κουσγκίνη απέφυγε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε σε κενή εστία.
Το 0-2 έγινε με καταπληκτικό σουτ του Μαρίνου Κώτση που άφησε "άγαλμα" τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Στο 75' λεπτό ο Γιάννης Ανδρέου έχασε πλάσαρε άουτ από πολύ κοντά μετά από παράλληλη μπαλιά του Δημήτρη Σκαρλάτου.
Το 0-3 έγινε στο 81' λεπτό με πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από εναλλαγή της μπάλας με τον Γιάννη Ανδρέου.