Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

Λαρισαικός-Π.Α.Σ Γαλάτσι 3-3

Φοβερό παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος εναντίων της ομάδας του Γαλατσίου. Η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη (ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο), προηγήθηκε με δυο μηδέν, έχασε μεγάλες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε τελικά να υποχρεώσει τους αντιπάλους της στην πρώτη τους φετινή ήττα. Οι παίχτες μας πραγματικά μας έκαναν περήφανους με την απόδοσή τους, την μαχητικότητά τους και το φοβερό πάθος που έδειξαν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στόχος από τώρα και μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος είναι να πετύχουμε πέντε νίκες και στο τέλος να κάνουμε "ταμείο".  Ένα μεγάλο μπράβο να δώσουμε στη διοίκηση και το τεχνικό τιμ που κατάφεραν κάτω από αντίξοες μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα να παρουσιάσουν μια ομάδα πολύ ανταγωνιστική, με λύσεις σε όλες τις θέσεις και με φοβερό πάθος για τη νίκη. Την επόμενη Κυριακή "κατεβαίνουνε" στο γήπεδο του Ρουφ να αντιμετωπίσουμε την ομάδα του Πανθησειακού. Επίσης να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα του Γαλατσίου για την (και μαθηματικά πλέον) άνοδο στην Β' κατηγορία της ΕΠΣΑ.

Το 1-0 έγινε στο 5' λεπτό με κοντινή προβολή του Δημήτρη Σκαρλάτου μετά από κεφαλιά πάσα του Θεοδόση Σακκάτου.
Το 2-0 έγινε στο 14' λεπτό με πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από παράλληλη πάσα του Κώστα Γκέργκι.
Το 2-1 έγινε στο 17' λεπτό με δυνατό σουτ του Ντόναλντ Μπίλο έξω από την μεγάλη περιοχή.
Το 2-2 έγινε στο 20' λεπτό με κοντινή προβολή του Μιχάλη Παπαδόπουλου μετά από ασθενή απόκρουση του Γιώργο Οικονομίδη και αδράνεια της άμυνάς μας.
Στο 49' λεπτό κεφαλιά του Χρήστου Σαρέλη έφυγε άουτ.
Στο 53' λεπτό κεφαλιά του Κώστα Γκέργκι απέκρουσε δύσκολα ο Γιάννης Φραγκουλόπουλος.
Στο 70', 71' και 73' λεπτό ο Μαρίνος Κώτσης έχασε μεγάλες ευκαιρίες να δώσει στην ομάδα μας το προβάδισμα στο σκορ.
Το 2-3 έγινε στο 76' λεπτό με μακρινό όμορφο πλάσε του Γιώργου Καραμανίδη που κρέμασε τον Οικονομίδη.
Το 3-3 έγινε στο 82' λεπτό με κεφαλιά του Κώστα Γκέργκι μετά από σέντρα του Γιώργου Γεωργαντά.
Στο 90' λεπτό δυνατό σουτ του Ματθαίου Κουσγκίνη έφυγε άουτ.
Στο 92' λεπτό εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου Κώτση απέκρουσαν με το χέρι οι παίχτες του τοίχου αλλά ο διαιτητής έδωσε εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι.