Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Α.Ε. Μεταμόρφωσης-Λαρισαικός 2-1

Επιστροφή του Νίκου Μαντατζή στο δυναμικό της ομάδας μας
Μεγάλο σοκ ήταν για την ομάδα μας αυτό που έγινε σήμερα στο γήπεδο ΔΑΚ Αιγάλεω στο παιχνίδι εναντίων της Α.Ε. Μεταμόρφωσης. Ένα δικό μας παιχνίδι, αφού προηγούμασταν μέχρι το 91' λεπτό χάθηκε μέσα σε δύο λεπτά (δεν μπορέσαμε να πάρουμε ούτε τον ένα βαθμό). Ίσως η κούραση και ο τραυματισμός του Θεοδόση Σακκάτου (που ήταν και πάλι κορυφαίος), επηρέασαν την αυτοσυγκέντρωσή μας στα τελευταία λεπτά και έτσι είχαμε αυτό το οδυνηρό αποτέλεσμα. Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαμε τον απόλυτο έλεγχο και δεν κινδυνέψαμε σοβαρά παρά σε ελάχιστες περιπτώσεις. Σε κόντρα επιθέσεις μας δόθηκαν οι προϋποθέσεις να πετύχουμε το δεύτερο γκολ και να τελειώσουμε τον αγώνα αλλά η τελική πάσα συνήθως δεν ήταν καλή. Τέλος πάντων, αυτό το αποτέλεσμα πρέπει να χαλυβδώσει πιο πολύ τους παίκτες μας και με αρχή τα δυο επόμενα εντός έδρας παιχνίδια να ξεκινήσουμε ένα νέο σερί επιτυχιών.

Το 0-1 έγινε στο 44' λεπτό με πλασέ του Δημήτρη Σκαρλάτου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
Στο 66' λεπτό ο Νίκος Μαντατζής δεν πρόλαβε να πλασάρει και έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι.
Το 1-1 έγινε στο 91' λεπτό με κοντινή προβολή του Λάμπρου Κοκκινόπουλου μετά από σύγχυση που επικράτησε στην περιοχή μας.
Το 2-1 έγινε στο 93' λεπτό με σουτ του Χρήστου Σφέτσα μέσα από την περιοχή μετά από απόκρουση του Γιώργου Οικονομίδη.

Α.Ε. Μεταμόρφωσης-Λαρισαϊκός 2-1