Κυριακή, 2 Νοεμβρίου 2014

Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης-Λαρισαϊκός 0-3

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας στη Μεταμόρφωση και με την νίκη που κατέκτησε ανέβηκε στη τέταρτη θέση στην βαθμολογικού πίνακα. Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο καθώς η αντίπαλός μας δεν μας απείλησε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού εκτός από μια φάση στο 32' λεπτό που ο Χρήστος Καμτσίκης έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή του τέρματος του Οικονομίδη. Επόμενη αγωνιστική είναι στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος εναντίων της Τόλμης Περιστερίου. Ένα παιχνίδι που πρέπει ο κόσμος του Αγίου Παύλου να γεμίσει τις εξέδρες και να βοηθήσει ψυχολογικά τους παίχτες μας για την νίκη και την δύσκολη συνέχεια του φετινού πρωταθλήματος.

Το 0-1 έγινε στο 16' λεπτό με κοντινό σουτ του Χρήστου Σαρέλη μετά από σέντρα του Δημήτρη Τουβάκη και κεφαλιά πάσα του Μαρίνου Κώτση.
Στο 62' λεπτό αποβλήθηκε ο Άγγελος Ντρέου και ο Δημήτρης Μιχαλόπουλος της Νέας Ζωής και έτσι οι δυο ομάδες συνέχισαν τον αγώνα με δέκα παίχτες.
Το 0-2 έγινε στο 77' λεπτό με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Μαρίνου Κώτση μετά από ασίστ του Δημήτρη Σκαρλάτου.
Το 0-3 έγινε στο 86' λεπτό με κοντινό πλασέ του Γιώργου Παραμυθιώτη μετά από προσπάθεια πάλι του Σκαρλάτου.